To był pandemiczny rok. Rujnujący zdrowie niektórych i plany niemal wszystkich. Zmieniający świat i niezwykle kosztowny. Koszmarny, ale inspirujący.
To, że mimo pandemii, która na większość członków zrzuciła lawinę kłopotów i nowych obowiązków, udało się zebrać teksty i wydać Almanach Concilium Civitas 2020/2021, może być dla nas wszystkich powodem do dumy.

Przetrwaliśmy, gdy zamarło wiele dłużej działających inicjatyw społecznych. To, że mamy tu tak wiele ważnych i ciekawych tekstów, jest oczywiście zasługą każdego z autorów, ale jest też dowodem zaangażowania i siły naszej wspólnoty. Wszystkim zaangażowanym bardzo za nie dziękuję.


Z powodu pandemii nie mogliśmy spotkać się w lipcu w Warszawie, co zmieniło niemal wszystkie nasze plany. Najprostszą ze zmian było przeniesienie wydania Almanachu na jesień. Dzięki temu część tekstów odnosi się już do covidowych doświadczeń i procesów. Myślę, że czytelnikom to się opłaciło. Przekonacie się Państwo, czytając Almanach.

red. Jacek Żakowski


PS. Jeszcze jedno. Wszystkie wirtualne przedsięwzięcia Concilium, w tym Almanachy i transmisje debat są dostępne bezpłatnie.
Ale oczywiście kosztują, a Concilium to przedsięwzięcie społeczne, finansowane wyłącznie z prywatnych środków.

Jeżeli uważacie, że to, co robimy, ma sens, możecie dać temu wyraz wspierając nas finansowo za pośrednictwem Fundacji Collegium Civitas (która jest naszym zapleczem instytucjonalnym):
– na konto fundacji: 86 2490 0005 0000 4530 1450,
– lub przez www.siepomaga.pl/concilium.

Almanach Concilium Civitas 2020/2021 – Spis treści

Przewiń na górę