Concilium 2020

Concilium 2020

Concilium Civitas – gromadzące polskich profesorów nauk społecznych z najlepszych uczelni zagranicznych – zbierze się po raz drugi w Warszawie 15-16 lipca 2020 r. by rozmawiać o najważniejszych współczesnych problemach Polski i świata.
Podobnie jak za pierwszym razem publicznym obradom Concilium będzie towarzyszyło wydanie „Almanachu”, na który złożą się teksty pisane przez najwybitniejszych pracujących zagranicą polskich intelektualistów.
Obrady Concilium Civitas po raz pierwszy bezpośrednio (13-14 lipca 2020 r.) poprzedzi spotkanie „Młodego Concilium”. W jego skład wejdzie 100 tegorocznych maturzystów – finalistów ogłoszonego przez Concilium Civitas konkursu na esej „Ja, Polska, Europa, Świat – 2040”.

Podczas dwudniowego spotkania „Młodego Concilium” w Warszawie (13-14 lipca 2020) jego uczestnicy będą mieli szansę dyskutować o najważniejszych sprawach nie tylko między sobą, ale też z członkami Concilium Civitas.

Organizatorem i gospodarzem drugiego zjazdu Concilium Civitas oraz konkursu i spotkania „Młodego Concilium” jest Katedra Dziennikarstwa Collegium Civitas.

Przewiń do góry