ODKRYJ

Członkowie Concilium Civitas

Paweł Bukowski

ekonomista i wykładowca w Centre for Economic Performance na London School of Economics, oraz adiunkt w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN. (...)

Luiza Białasiewicz

Profesorka geografii na wydziale studiów europejskich Uniwersytetu w Amsterdamie. Zajmuje się geografią polityczną. Jest też dyrektorem naukowym w Amsterdam Centre for European Studies (ACES) oraz jedną z liderek projektu “Europe in the World” (...)

Bart Bonikowski

Profesor socjologii na Uniwersytecie Harvarda, rezydent harvardzkiego Minda de Gunzburg Center for European Studies i dyrektor programów studenckich w Weatherhead Center for International Affairs. (...)

Paul Dembiński

studiował nauki polityczne w Genewie, w 1982 r. otrzymał doktorat z ekonomii. W 1979 roku został wykładowcą na Uniwersytecie w Genewie, a w 1991 – profesorem wizytującym na Uniwersytecie we Fryburgu (Szwajcaria), gdzie wykłada Międzynarodową Strategię i Konkurencję. (...)

Ladislau Dowbor

profesor na Katolickim Uniwersytecie w São Paulo. Studiował ekonomię na Uniwersytecie w Lozannie, doktorat z ekonomii społecznej obronił w Szkole Głównej Planowania i Statystyki(...)

Grzegorz Ekiert

profesor Uniwersytetu Harvarda, dyrektor Minda de Gunzburg Center for European Studies (Centrum Studiów Europejskich Minda de Gunzburg), ekspert w dziedzinie studiów międzynarodowych (...)

Małgorzata fidelis

Profesor nadzwyczajny (Associate Professor) oraz dyrektor studiów doktorskich na wydziale historii Uniwersytetu Illinois w Chicago. Malgorzata Fidelis zajmuje się najnowszą historią Polski i Europy (...)

Marta Figlerowicz

Profesor nadzwyczajny (associate professor) na wydziałach anglistyki, komparatystyki i filmoznawstwa uniwersytetu Yale. Przez pryzmat literatury i mediów pisze i wykłada o rozumieniu (...)

Agnieszka Golec de Zavala

Pracuje jako Reader w Departamencie Psychologii na Goldsmiths, University of London. Jest absolwentką UJ i studiów doktorskich w Szkole Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN(...)

Jan Grabowski

Wykłada historię na Uniwersytecie w Ottawie, jest członkiem-założycielem Centrum Badań nad Holocaustem Polskiej Akademii Nauk. Jan Grabowski wykładał też na uniwersytetach we Francji, w Izraelu (...)

Jan Tomasz Gross

Socjolog i historyk, specjalizujący się w europejskiej historii XX wieku i historii zagłady Żydów, profesor emeritus Wydziału Historii Uniwersytetu w Princeton (...)

Irena Grudzińska-Gross

historyk literatury, historyk idei, eseistka i publicystka. Associate Research Scholar (od 2008) na Wydziale Języków i Literatur Słowiańskich Princeton University (...)

Anna Grzymała-Busse

Politolożka na Uniwersytecie Stanforda. Wcześniej pracowała w Centrum im. Ronalda i Eileen Weiserów na Uniwersytecie w Michigan. Anna Grzymała-Busse doktorat z systemów sprawowania władzy (...)

Anna Gwiazda

Anna Gwiazda jest lektorem w dziedzinie polityki porównawczej na Wydziale Ekonomii Politycznej King's College London. Prowadzi badania nad reprezentacją polityczną kobiet i równością płci (...)

Krzysztof Jasiewicz

Socjolog i politolog, jest obecnie zatrudniony jako William P. Ames, Jr. ’41 Professor in Sociology and Anthropology na Washington and Lee University w Lexington, Virginia (USA). Krzysztof Jasiewicz od 2014 jest redaktorem naczelnym kwartalnika „East European Politics and Societies and Cultures” (EEPS) (...)

Ireneusz Paweł Karolewski

Profesor Teorii Politycznej i Badań nad Demokracją Uniwersytetu Lipskiego. Absolwent politologii na Uniwersytecie Poczdamskim . Na WN Ekonomicznych i Społecznych Uniwersytetu Poczdamskiego otrzymał w 1999 r. stopień doktora (...)

Maciej Kisiłowski

Specjalizuje się w nauczaniu menadżerów najwyższego szczebla. Doktor nauk prawnych i magister prawa Uniwersytetu Yale, absolwent studiów MPA z ekonomii i polityki publicznej w Woodrow Wilson School . (...)

Wojciech Kopczuk

Jest on profesorem ekonomii na Columbia University w Nowym Jorku. Związany jest z National Bureau of Economic Research i Centre for Economic Policy Research. Magister Uniwersytetu Warszawskiego (...)

Elżbieta Korolczuk

Dr hab Elżbieta Korolczuk jest socjolożką, działaczką społeczną i komentatorką, pracuje na Uniwersytecie Södertörn w Sztokhomie i w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW (...)

Michał Kosiński

wykłada organizację (Organizational Behavior) w Szkole Biznesu Uniwersytetu Stanforda. W 2014 roku obronił doktorat na Uniwersytecie Cambridge. Jego badania skupiają się na funkcjonowaniu ludzi w środowisku cyfrowym (...)

Martin Krygier

Profesor prawa i teorii społecznej na Uniwersytecie Nowej Południowej Walii w Sydney oraz na Australijskim Uniwersytecie Narodowym w Canberze; wykłada również w Szkole Nauk Społecznych Polskiej Akademii Nauk (...)

Michał Krzyżanowski

Profesor Uniwersytetu w Uppsali (Szwecja) oraz Uniwersytetu w Liverpoolu (Wlk Brytania) gdzie kieruje zespołami badawczymi zajmującymi się dynamika mediów i komunikacji w kontekście zmian społecznych i politycznych.(...)

Jan Kubik

Antropolog polityczny, profesor w Instytucie Nauk Politycznych na Rutgers University w New Brunswick, New Jersey i profesor slawistyki i Studiów Wschodnio-Europejskich na University College London (UCL). (...)

Georges Mink

Socjolog, były prezes International Council for Central and East Europeen Studies (2015-2021). Honorowy Profesor przy francuskim Centrum Badań Naukowych CNRS. Kieruje Katedrą Cywilizacji Europejskiej im. Bronisława Geremka w Kolegium Europejskim w Natolinie (...)

Barbara Misztal

Emeritus Professor Uniwersytetu w Leicester, MA (Warsaw), PhD (Polish Academy of Sciences), Post-doctoral Fellowship (California). Barbara Misztal zajmuje się teorią socjologii(...)

Marek Naczyk

Profesor (Associate professor) polityki społecznej porównawczej na Uniwersytecie Oksfordzkim. Urodził się i wychował się w Brukseli. Studia doktorskie z politologii ukończył na Uniwersytecie Oksfordzkim. (...)

Monika Nalepa

Profesor nauk politycznych na Uniwersytecie Chicagowskim; skończyła Miedzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim, a doktoryzowała się na Columbia University w Nowym Yorku w 2005 r. (...)

Wojciech Paczos

Dr Paczos jest obecnie Associate Professor (starszym wykładowcą) w Cardiff University i adiunktem w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN, wcześniej był ekonomistą wizytującym w Bank of England (...)

Jan Pakulski

Professor Emeritus na Uniwersytecie Tasmańskim w Hobart. Jan Pakulski ukonczył studia doktorskie na Australian National University w Australii 1980 roku. Jest członkiem ASSA (...)

Dominika V. Polańska

jest profesorem nadzwyczajnym socjologii, pracuje w Instytucie Mieszkalnictwa i Badań Miejskich na Uniwersytecie w Uppsali. Doktorat obroniła w 2011 roku i od tamtego czasu skupia się na ruchach społecznych (...)

Krzysztof Pomian

Profesor nauk humanistycznych. Filozof, historyk, eseista; absolwent Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie obronił też pracę doktorską (1965 (...)

Anita Jean Prażmowska

profesor historii międzynarodowej na Wydziale Historii Międzynarodowej, London School of Economics. Zajmuje się przede wszystkim nieodległą historią Polski, stosunkami międzynarodowymi, (...)

Adam Przeworski

w 1961 roku ukończył studia w dziedzinie socjologii i filozofii na Uniwersytecie Warszawskim, po czym wyjechał do USA. W 1966 roku uzyskał stopień doktora na Northwestern University. Wykładał na University of Chicago oraz (...)

Joanna Regulska

profesorka na wydziale Gender, Sexuality and Women’s Studies, prorektorka i wicekanclerka na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis w Stanach Zjednoczonych. Jej prace naukowe i polityczne skupiają się na decentralizacji (...)

Wojciech Sadurski

Profesor filozofii prawa na Uniwersytecie w Sydney, profesor w Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego. Publicysta, komentator polityczny. W latach 1999-2009 był profesorem Europejskiego Instytutu Uniwersyteckiego (...)

Beata Smarzyńska-Javorcik

Główna ekonomistka Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Pochodzi z Krakowa, ale jej kariera akademicka i zawodowa rozwijała się za granicą, poczynając od licencjatu z informatyki (...)

Jan Toporowski

Profesor ekonomii i finansów na Wydziale Studiów Orientalnych i Afrykańskich University of London. Jest także profesorem wizytującym na wydziale ekonomii Uniwersytetu w Bergamo oraz (...)

Nina Witoszek

Profesor historii kultury na uniwersytecie w Oslo, wykładała w Instytucie Europejskim we Florencji i na uniwersytecie w Galway (Irlandia), a także gościnnie na Uniwersytecie Stanforda i Uniwersytecie Cambridge. (...)

Dariusz Wójcik

Profesor geografii ekonomicznej w School of Geography and the Environment, Oxford University oraz Fellow w St Peters College Oxford. Przed doktoratem w Oxfordzie studiował geografię na UJ oraz (...)

Ania Zalewska

Jest profesorem finansów oraz dyrektorem Centrum Zarządzania, Regulacji i Strategii Przemysłu (CGR&IS) w Szkole Zarządzania Uniwersytetu w Bath w Wielkiej Brytanii. (...)

Jan Zielonka

Politolog, profesor europeistyki na Uniwersytecie w Wenecji i Oksfordzie. Wcześniej wykładał na Uniwersytecie Warszawskim (...)

Brian Porter-Szűcs

Historyk, profesor na Uniwersytecie Michigan-Ann Arbor. Prowadzi zajęcia z historii gospodarki, intelektualnej historii kapitalizmu i socjalizmu, historii katolicyzmu i historii Polski. (...)

Geneviève Zubrzycki

Socjolożka porównawczo-historyczna i kulturowa. Dyrektorka Centrum Weisera na Europę i Eurazję, Centrum Studiów Europejskich oraz Centrum Kopernika Studiów Polskich na Uniwersytecie Michigan. Redaktorka Comparative Studies in Society and History. (...)

Przewiń na górę