Konkurs dla maturzystów został zakończony.
Wyniki wkrótce!



CO ZROBIĆ, ŻEBY WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?
To proste! Jeśli spełniasz warunki wymienione w aktualnym Regulaminie (przede wszystkim jesteś tegoroczną/ym maturzyst(k)ą):
- Napisz samodzielnie esej na przewodni temat tegorocznej edycji
- Wyślij nam (na maila) swoją pracę do 31 maja 2023 roku
- Wypełnić, podpisz i wyślij nam (na maila) wszystkie załączniki do Regulaminu
Cieszymy się, że chcesz wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie na esej „Zima, wiosna, lato, jesień – moja Polska po wyborach 2023”
Dzięki temu dołączasz do ważnego grona osób, które serio traktują wyzwanie, jakim jest nasza wspólna przyszłość.
Gorąco witamy!
Pamiętaj, że w tym konkursie udział mogą wziąć tylko tegoroczni maturzyści (matura w roku 2023), uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy 1 lipca 2023 r. będą mieli ukończone 18 lat (Dlaczego? Ponieważ laureaci biorą udział w Zjeździe Concilium 21-23 lipca w Warszawie, czyli w Uroczystym Finale Konkursu oraz Dorocznej Debacie z profesorami z najlepszych uczelni świata)
Jeżeli spełniasz to kryterium, to żeby wziąć udział w konkursie, postępuj kolejno według tej instrukcji:
- Przeczytaj uważnie Regulamin.
- Wydrukuj zgłoszenie wraz z wymaganymi dołączonymi zgodami.
- Jeżeli skończyłeś 18 lat, starannie wypełnij i podpisz zgłoszenie i dołączone zgody oraz oświadczenie.
- Jeżeli w chwili wypełniania zgłoszenia nie skończyłeś 18 lat, ale skończysz je przed 1 lipca 2023, poproś rodziców/prawnych opiekunów, żeby w twoim imieniu podpisali zgłoszenie i dołączone zgody oraz oświadczenie.
- Zwróć uwagę, że aby zgłoszenie mogło być przyjęte, podpisy twoje (jeśli skończyłeś 18 lat) lub twoich rodziców/opiekunów muszą być złożone pod:
- Zgłoszeniem udziału w konkursie
- Zgodą wymaganą przez RODO
- Zgodą na nieodpłatną publikację Twojej pracy pod Twoim nazwiskiem w Almanachu Młodego Concilium i w mediach wybranych przez organizatora, oraz na bezterminowe umieszczenie jej w publicznie dostępnej bazie nadesłanych prac
- Oświadczeniem o samodzielnym autorstwie, które oznacza, że nikt nie pomagał Ci w przygotowaniu i pisaniu pracy zgłoszonej na konkurs.
6. Przystępując do pracy nad swoim esejem, pamiętaj, że objętość Twojej pracy powinna wynosić nie mniej niż 6 tys. i nie więcej, niż 12 tys. znaków liczonych ze spacjami (liczone wraz z ewentualnymi przypisami i/lub bibliografią – które nie są konieczne, jeśli podanie źródła następuje przy cytacie w tekście). Prace krótsze lub dłuższe nie będą oceniane.
7. Gdy uznasz, że Twoja praca jest gotowa, zapisz ją w formacie Word.
8. Komplet dokumentów wymienionych wyżej (podpisane i zeskanowane) wyślij wraz ze swoim esejem w załączniku mailem na adres: mlodeconcilium@civitas.edu.pl nie później niż 1 maja 2023 r. W temacie maila KONIECZNIE wpisz „Konkurs_Imię Nazwisko”.
9. Wyżej wymieniony komplet dokumentów zachowaj w wersji papierowej, bo jeśli znajdziesz się w 20-ce półfinalistów, będziesz musiał wysłać je do nas tradycyjną pocztą.
10. Wszystkie kompletne i wysłane w terminie zgłoszenia zostaną przyjęte przez organizatorów.
11. Po zakwalifikowaniu się do konkursu dostaniesz automatyczną odpowiedź z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia.
12. Dostaniesz też mailową wiadomość, jeżeli Twoja praca zostanie zaliczona do 20-tki najlepszych, z których ogół członków Concilium Civitas wybierze 10 nagrodzonych prac.
13. Najpóźniej do dnia 10.06.2023 r. powiadomimy Cię czy Twoja praca znalazła się wśród 10 nagrodzonych prac i zgodnie z Regulaminem będziesz mógł wziąć udział w podziale nagród fundowanych przez uczelnie partnerskie: Akademię Leona Koźmińskiego, Collegium Civitas, Uniwersytet SWPS albo skorzystać z nagrody finansowej.
POWODZENIA!
Regulamin Konkursu „Zima, wiosna, lato, jesień – moja Polska po wyborach 2023”
§1. Organizator
Konkurs „Zima, wiosna, lato, jesień – moja Polska po wyborach 2023” (nazywany dalej konkursem) organizowany jest przez Fundację Collegium Civitas (nazywaną dalej również organizatorem) z inicjatywy Concilium Civitas przy współpracy Związku Nauczycielstwa Polskiego.
§2. Ogłoszenie Konkursu
Ogłoszenie konkursu nastąpi za pośrednictwem „Głosu Nauczycielskiego” oraz strony internetowej Concilium Civitas i strony internetowej Fundacji Collegium Civitas.
§3. Uczestnictwo w konkursie
Do Konkursu mogą przystąpić uczniowie klas maturalnych, którzy do dnia 01.07.2023 roku ukończą 18 lat.
§4. Temat prac
Temat „Zima, wiosna, lato, jesień – moja Polska po wyborach 2023” należy rozumieć szeroko jako pokazanie ugruntowanych w obserwacjach i wiedzy o świecie współczesnym osobistych oczekiwań, nadziei, obaw, wizji, prognoz osób z pokolenia wkraczającego w dorosłość, oraz wynikających z nich indywidualnych strategii życiowych. Prace mogą dotyczyć dowolnie wybranego istotnego aspektu lub wybranych aspektów przyszłości, ale powinny uwzględniać szerszy realistyczny kontekst przyczyn i konsekwencji przyszłych stanów rzeczy.
§5. Zasady Konkursu
Organizator zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego opublikowania wybranych prac konkursowych na stronie internetowej Concilium Civitas, w Almanachu Młodego Concilium 2023/24 i we współpracujących mediach. Przesłanie pracy konkursowej jest równoznaczne z wyrażeniem przez uczestnika zgody na publikacje jego pracy o której mowa w pkt. 6 niniejszego paragrafu, oraz na umieszczenie jej w publicznie dostępnej bazie prac konkursowych wraz z nadesłanymi danymi autora. Organizator może też poprosić uczestników o udział w dodatkowej ankiecie mającej charakter badawczy. Informacje zawarte w ankietach będą zanonimizowane i nie będą wykorzystywane w celach komercyjnych.
§6. Termin i sposób nadesłania prac konkursowych
Ostateczną datą nadesłania pracy organizatorowi jest 31 maja 2023 r. Nadesłanie pracy następuje drogą elektroniczną za pomocą poczty e-mail, na adres mailowy mlodeconcilium@civitas.edu.pl
§7. Rozstrzygnięcie Konkursu
Organizator w porozumieniu ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego powoła Komisję Preselekcyjną, która wybierze 100 najlepszych prac i spośród nich wskaże 20 najlepszych prac. W kolejnym etapie Komisja Preselekcyjna przekaże 20 najlepszych prac konkursowych, o których mowa wyżej, do oceny Grand Jury złożonego z ogółu członków Concilium Civitas. Grand Jury wybierze 10 najlepszych prac w kolejności od 1 do 10.
Wyniki konkursu zostaną podane do dnia 10.06.2023 r.
§8. Kryteria oceny
Podstawowym wymaganiem jest, by praca konkursowa była ściśle związana z tematem konkursu.
Głównymi kryteriami oceny są:
Oryginalność ujęcia tematu.
Erudycja autora.
Warsztat literacki/dziennikarski.
Klarowność przekazu.
Realizm.
Dokumentacja tematu.
Poprawność językowa.
§9. Laureaci i nagrody
Autorzy stu najwyżej ocenionych prac konkursowych zostaną zaproszeni do współpracy z Ambasadą Concilium Civitas, złożoną ze studentów Collegium Civitas i tworzących Młode Concilium laureatów Konkursu grupę utrzymującą stały kontakt z członkami i zespołem organizującym bieżące działanie Concilium Civitas.
20 najlepszych prac wskazanych przez Jury Konkursowe zostanie umieszczone w Almanachu Młodego Concilium 2023/24, który ukaże się nakładem Fundacji Collegium Civitas. Autorzy 10 najlepszych prac wskazanych przez Grand Jury otrzymają nagrody rzeczowe w postaci zwolnienia z czesnego (dotyczy kierunków/specjalności podanych w załączniku do regulaminu) w uczelniach partnerskich lub nagrody finansowe ufundowane przez Fundację Collegium Civitas. Wybór Nagrody przez Laureatów następuje w kolejności zajętych miejsc, przy czym terminem ostatecznym do dokonania wyboru jest 02.07.2023 r. Szczegółowe warunki każdego ze stypendiów będą ogłoszone do wglądu na stronie Concilium Civitas. Nagrody finansowe ufundowane przez Fundację Collegium Civitas wynoszą po 2000 zł i w tej wysokości zostaną wpłacone na wskazane przez Laureata konto najpóźniej 10 lipca 2023.
§10. Postanowienia końcowe
Sprawy nieobjęte niniejszym regulaminem rozstrzyga Organizator. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia, że utwór jest wynikiem samodzielnej twórczości osoby biorącej w nim udział i że prawa autorskie do utworu nie są niczym ograniczone. Organizatorzy przewidują ewentualną możliwość przedłużenia terminu zakończenia konkursu. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo zmiany wysokości nagród. Niniejszy regulamin dostępny jest na stronie internetowej Concilium Civitas.
Autorzy 10 najlepszych prac wskazanych przez Grand Jury będą mogli wybrać nagrodę rzeczową w postaci zwolnienia z czesnego w jednej z uczelni partnerskich (dotyczy kierunków/specjalności podanych w załączniku nr 1 każdej z uczelni) albo nagrodę finansową ufundowaną przez Fundację Collegium Civitas.
Dokładne warunki skorzystania z nagród rzeczowych można znaleźć klikając na poszczególną uczelnie:
Szczegóły na temat nagrody finansowej znajdują się w Regulaminie.
Pobierz wybrany plik PDF, klikając poniżej: