Konkurs Młode Concilium 2024

Polska demokracja przyszłości

Studenci dziennikarstwa w Collegium Civitas i profesorowie uczelni z całego świata wybrali laureatów konkursu dla maturzystów.

 

Maturzyści z kilkunastu miast znaleźli się w dwudziestce laureatów tegorocznego konkursu organizowanego przez ZNP i Fundację Collegium Civitas. Finałową dwudziestkę wyłonili studenci tworzący Ambasadę Concilium Civitas, a dziesiątkę laureatów wybrali członkowie Concilium Civitas, wspólnoty polskich profesorów nauk społecznych pracujących na zagranicznych uniwersytetach, takich jak Oxford, Harvard, Singapur, Sydney, Sao Paulo czy Sorbona.

Finałowa dwudziestka weźmie udział w otwartym dla publiczności spotkaniu Concilium Civitas 12-14 lipca w Warszawie (rejestracja: https://conciliumcivitas.pl/spotkanie-concilium-civitas-2024). Laureaci będą – jak co roku – debatowali z profesorami-członkami Concilium o wyzwaniach przyszłości m.in. w trakcie Debaty Pokoleń.

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody finansowe oraz bezpłatne indeksy czołowych uczelni niepublicznych – Akademii Leona Koźmińskiego, Collegium Civitas i Uniwersytetu SWPS.

Konkursowi patronują Gazeta Wyborcza, TVN24, OKO Press, TOK Fm, a finansowo wspierają go m.in. ZAiKS, Sopocka Fundacja Rozwoju Społecznego, Konstanta i prywatni darczyńcy. Gospodarzem Concilium w Polsce jest Katedra Dziennikarstwa Collegium Civitas.

Konkurs dla maturzystów "Młode Concilium"

To super, że chcesz wziąć udział w ogólnopolskim konkursie na esej „Jaka polska demokracja przyszłości”!
Dzięki temu dołączasz do ważnego grona osób, które serio traktują wyzwanie, jakim jest nasza wspólna przyszłość.

Gorąco witamy!

Weź udział w ogłoszonym z inicjatywy Concilium Civitas, konkursie na esej/artykuł/reportaż na temat: Jaka polska demokracja przyszłości? Organizowanym przez Concilium Civitas i Związek Nauczycielstwa Polskiego
Prace można przysłać na adres:

mlodeconcilium@civitas.edu.pl

Termin nadsyłania prac:

15.04.2024

Szczegóły konkursu:

conciliumcivitas.pl oraz na naszym Facebooku

Regulamin i dokumenty do pobrania: