Order Australii dla profesora Martina Krygiera

Profesor Martin Ewald Krygier, członek Concilium Civitas, został odznaczony Orderem Australii, który jest najwyższym odznaczeniem w tym kraju, przyznawanym za znaczący wkład w rozwój państwa. W przypadku prof. Krygiera chodziło przede wszystkim o ogromne zasługi w służbie edukacji prawnej oraz stowarzyszeń zawodowych
Krygier jest profesorem prawa i teorii społecznej na Uniwersytecie Nowej Południowej Walii w Sydney oraz na Australijskim Uniwersytecie Narodowym w Canberze. Wykłada również w Szkole Nauk Społecznych Polskiej Akademii Nauk i w Międzynarodowym Instytucie Socjologii Prawa w Oñati w Hiszpanii. Jest członkiem Australijskiej Akademii Nauk Społecznych. W 2016 roku uhonorowany został prestiżową nagrodą Dennis Leslie Mahoney za wkład w rozwój nauki o praworządności.
Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na teorii prawa i teorii społecznej, rządach prawa i normatywnej teorii społecznej. Pisze szeroko o rządach prawa – o jego naturze, warunkach, wyzwaniach i perspektywach. Jest autorem m.in. „Philip Selznick: Ideals in the World”; „Civil Passions; Between Fear and Hope. Hybrid Thoughts on Public Values”.
https://www.gg.gov.au/sites/default/files/2020-01/ad2020_media_notes_-_am_a-l.pdf