Małgorzata Kozak

Małgorzata Kozak, Ph.D., pełni funkcję adiunkta w zakresie prawa Unii Europejskiej i prawa konkurencji w Szkole Prawa Uniwersytetu w Utrechcie. Jej ekspertyza obejmuje zarówno publiczne jak i prywatne stosowanie przepisów ochrony konkurencji Unii Europejskiej jak i krajowych, relacji między prawem konkurencji, a innymi obszarami prawa jak i niezależności organów regulacyjnych . Jej ostatnie badania dotyczą europejskich przepisów dotyczących mediów.

Akademicka droga Gosi rozpoczęła się od uzyskania magisterium na Uniwersytecie Gdańskim w Polsce, a następnie studiów prawa UE w Tuluzie we Francji, gdzie zdobyła dyplom Maîtrise z Prawa Europejskiego i Międzynarodowego oraz DESS Juriste International. Kolejne studia podyplomowe z prawa konkurencji europejskiej odbyła na King’s College w Londynie. Jej praca doktorska z Tuluzy skupiła się na zastosowaniu zakazu porozumień ograniczających konkurencję do umów agencyjnych.

Z ponad ośmioma latami doświadczenia jako radca prawny zarejestrowany w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku oraz bogatym doświadczeniem w doradztwie z zakresu prawa konkurencji w Warszawie, Gosia wnosi do swojej roli akademickiej dużą wiedzę praktyczną.

Jest także autorką lub współautorką wielu publikacji dotyczących przepisów antymonopolowych i prawa UE.